eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Zateplení podlahy půdy

Autor: N/A 16. 11. 2016

Dobrý den ,
plánuji zateplit podlahu půdy nad obytným podkrovím vytápěným na 20 C. Ráda bych se zeptala , zda jsou mé úvahy správné. Na podlaze půdy je zřejmě výplň škvárou , na tom nějaká malta a v ní volně ložené dlaždice (nevím z jakého materiálu , takové červené čtvercové , jakoby cihlové ).Tloušťka stropu je cca 45 cm.Celková plocha půdy je 30 m2.Z toho cca 5 ,22 m2 by bylo pochozí ve skladbě buď a ) parozábrana ,polystyren 2x 12 cm , OSB desky. Nebo b ) parozábrana , 3x trámek vyplněný vatou 2x12 cm , OSB desky. Zbytek půdy nepochozí parozábr.+vata ve dvou vrstvách 2x 12cm. Nahoru ještě difuzní folie? Je jedno jaký výrobek zvolím? Cokoliv označené jako parozábrana , difuzní folie či skelná vata bude v pořádku?Nebo jsou nějaké vyloženě nevhodné? Bude tloušťka 24 cm OK? Bude mít zateplení efekt?

odpovědět

Re: Zateplení podlahy půdy   |   odpovídá: Jan Rypl

Je to příliš mnoho otázek na možnosti odpovědi v této rubrice. V první řadě je potřeba vědět přesné místo stavby nebo alespoň nadmořskou výšku místa stavby. Dále je potřeba vědět jakým způsobem je a zda vůbec je prostor nad stropem účinně větraný venkovním vzduchem či ne. Teoreticky pod tepelnou izolací není potřeba používat v tomto případě parozábranu. Rozhodně ale nedoporučuji jako pochůzí vrstvu volit nedifúzní OSB desky , vhodný je prkenný záklop se štěrbinkami mezi prvky cca 2-5 mm. Jako difúzní fólii na tepelné izolaci je možné použít materiál s hodnotou Sd výrazně menší jak 0 ,3m , tj. kteroukoliv z membrán JUTADACH či JUTATOP , ale za předpokladu , že do prostoru nad fólii nevstupuje venkovní světlo. Navíc je otázka co vlastně má taková fólie mít za funkci. Určitě ji při nulovém spádu nelze považovat za hydroizolační vrstvu. Tloušťka vaty závisí na tom , jakého tepelně izolačního standardu chcete dosáhnout (základního , doporučeného , pasivního ) a zda to koresponduje s účinností zateplení stěn budovy , tj. celé obálky budovy.

Určitě bude vhodnější spojit se telefonicky a ujasnit si souvislosti.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: Zateplení podlahy půdy   |   odpovídá: Ing. Karel Sedláček, Ph.D.

Dobrý den ,
zateplení v tl. 240 mm je určitě vhodná varianta. Osobně doporučuji výrobek Isover EVO. V místech kde chcete chodit pak systémové řešení Isover STEPcross (https://www.youtube.com/watch?v=ZD6hg11jNpo ).

Co se týče parozábrany/parobrzdy , tak ta se dává pod tepelnou izolaci , to jest na začátku na strop a pak se až dále aplikuje tepelná izolace. Jako parobrzdu doporučuji Isover Vario KM Duplex UV.

Co se týče horní folie , tak pokud ji nemáte již pod krytinou tak ji můžete aplikovat zde nad tepelnou izolaci. Zde by měli být vždy prodyšné folie (difuzně otevřené ) , např. Tyvek Soft.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Zateplení podlahy půdy (č. 10341) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy