eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Vlhkost po střechou

Autor: N/A 9. 11. 2016

Dobrý den ,máme sedlovou plechovou střechu a na podstřešní fólii ze spodní strany se nám vyskytuje vlhkost. Skladba je: plechová kritina , lať , kontra lať , podstřešní fólie , vazníky , prostor výšky cca 1m , vata 45cm a sádrokartonový podhled. Prosím o radu ,co toto vlhko asi způsobuje a jak to odstranit. Děkuji

odpovědět

Re: Vlhkost po střechou   |   odpovídá: Petr Tureček

Dobrý den.
Onen půdní prostor mezi vazníky patrně není větrán. Je zde velká kubatura vzduchu , který obsahuje vodní páry. Ty se srážejí na prvním ochlazeném povrchu , což je rubová strana difuzní folie. Pokud tento prostor odvětráte - to znamená přivedete vzduch ve spodní části a odvedete jej nahoře buď pod hřebenáčem , nebo pomocí odvětrávacích prvků střechy , problém s největší pravděpodobností zmizí. Dále tento stav může zhoršovat špatně provedená parotěsná vrstva.

Petr Tureček

Zákaznické oddělení, technický poradce

SATJAM, s.r.o., Michalská 18, 710 00 Slezská Ostrava

Lehké střešní krytiny, trapézové plechy a okapové systémy.

odpovědět

Re: Vlhkost po střechou   |   odpovídá: Jan Rypl

a ) V první řadě je asi problém v tom , že mezi tepelnou izolací a sádrokartonovým podhledem patrně nebyla použita parozábrana , popř. v nesprávném provedení. Nebo parotěsnící vrstvu konstrukce něco degraduje.

b ) Pak je možné , že střešní krytina nemá správně provedenou ventilační vzduchovou mezeru (výšku kontralatí dle sklonu a délky sklonu střechy ) nebo vlastní provedení střešní skladby neumožňuje dostatečný vstup venkovního vzduchu dole do ventilační mezery nebo u detailu vrcholu střechy nemá dostatečně nadimenzovány otvory (ventilační hřeben ) pro výstup vzduchu z ventilační mezery do exteriéru.

c ) nebyla použita správná podstřešní fólie po stránce její paropropustnosti a způsobu provedení

d ) kumulace výše uvedených chyb.

Pokud mám něco doporučit , v první řadě musím znát přesný sklon a délku sklonu střešních ploch a je potřeba se spojit telefonicky , abychom si upřesnili jak jsou jednotlivé detaily prováděny.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: Vlhkost po střechou   |   odpovídá: Luděk Kovář

Pane Zbyňku ,
z vašeho popisu je vidět , že nemáte pod tep.izolací parozábranu. Zásadní chyba. Další chybou je , že na vazníku je poj.hydroizolace bez kontaktu s tep.izolací a tato musí být v hřebeni odvětraná a u okapu musí být přívod vzduchu. Jinak je vám to bude rosit a vody kape na vatu a ta teče na sádrokarton.
Můžete mi prosím poslat fotky , kde by bylo vidět rosení na fólii a odkap vody na vatu. Potom bych vám mohl přesněni odpovědět , popř. poradit , co s tím.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Vlhkost po střechou (č. 10339) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy