eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Vlhkost po střechou

Autor: N/A 9. 11. 2016

Dobrý den ,máme sedlovou plechovou střechu a na podstřešní fólii ze spodní strany se nám vyskytuje vlhkost. Skladba je: plechová kritina , lať , kontra lať , podstřešní fólie , vazníky , prostor výšky cca 1m , vata 45cm a sádrokartonový podhled. Prosím o radu ,co toto vlhko asi způsobuje a jak to odstranit. Děkuji

odpovědět

Re: Vlhkost po střechou   |   odpovídá: Petr Tureček

Dobrý den.
Onen půdní prostor mezi vazníky patrně není větrán. Je zde velká kubatura vzduchu , který obsahuje vodní páry. Ty se srážejí na prvním ochlazeném povrchu , což je rubová strana difuzní folie. Pokud tento prostor odvětráte - to znamená přivedete vzduch ve spodní části a odvedete jej nahoře buď pod hřebenáčem , nebo pomocí odvětrávacích prvků střechy , problém s největší pravděpodobností zmizí. Dále tento stav může zhoršovat špatně provedená parotěsná vrstva.

Petr Tureček

Zákaznické oddělení, technický poradce

E-mail: petr.turecek@satjam.cz

SATJAM, s.r.o., Michalská 18, 710 00 Slezská Ostrava

Lehké střešní krytiny, trapézové plechy a okapové systémy.

odpovědět

Re: Vlhkost po střechou   |   odpovídá: Jan Rypl

a ) V první řadě je asi problém v tom , že mezi tepelnou izolací a sádrokartonovým podhledem patrně nebyla použita parozábrana , popř. v nesprávném provedení. Nebo parotěsnící vrstvu konstrukce něco degraduje.

b ) Pak je možné , že střešní krytina nemá správně provedenou ventilační vzduchovou mezeru (výšku kontralatí dle sklonu a délky sklonu střechy ) nebo vlastní provedení střešní skladby neumožňuje dostatečný vstup venkovního vzduchu dole do ventilační mezery nebo u detailu vrcholu střechy nemá dostatečně nadimenzovány otvory (ventilační hřeben ) pro výstup vzduchu z ventilační mezery do exteriéru.

c ) nebyla použita správná podstřešní fólie po stránce její paropropustnosti a způsobu provedení

d ) kumulace výše uvedených chyb.

Pokud mám něco doporučit , v první řadě musím znát přesný sklon a délku sklonu střešních ploch a je potřeba se spojit telefonicky , abychom si upřesnili jak jsou jednotlivé detaily prováděny.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: Vlhkost po střechou   |   odpovídá: Luděk Kovář

Pane Zbyňku ,
z vašeho popisu je vidět , že nemáte pod tep.izolací parozábranu. Zásadní chyba. Další chybou je , že na vazníku je poj.hydroizolace bez kontaktu s tep.izolací a tato musí být v hřebeni odvětraná a u okapu musí být přívod vzduchu. Jinak je vám to bude rosit a vody kape na vatu a ta teče na sádrokarton.
Můžete mi prosím poslat fotky , kde by bylo vidět rosení na fólii a odkap vody na vatu. Potom bych vám mohl přesněni odpovědět , popř. poradit , co s tím.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Vlhkost po střechou (č. 10339) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy