eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

záklop střechy

Autor: N/A 8. 10. 2016

Dobrý den ,měl bych dotaz ohledně záklopu střechy.Chtěl bych pobít svépomoci krovy nesámovanýma deskama.Tyto desky budou přiznány ,na ně pak příjde parozábrana ,izolace , latě a taška.Od parozábrany mi to bude dělat firma.Desky budou překrývané a teď k tomu hlavnímu.Jak se ukončují fošny na okrajích krovu u štítu?vzniká tam mezera kde jsou fošny překryty.Nechci dělat záklop ,chci vše přiznané.Děkuji za radu.

odpovědět

Re: záklop střechy   |   odpovídá: Jan Rypl

Dřevo tohoto záklopu by nemělo pokračovat do obvodového zdiva štítu dál než do 1/3 (ze strany interiéru ) a už vůbec ne přes obvodové zdivo až ven. Tím by se totiž jednak dřevo záklopu odstávalo až do místa rosného bodu (s rizikem hnilob a plísní dřeva ) a jednak by tvořilo tepelný most či otvorem dokonce vytvořilo vzduchonetěsnost konstrukce obálky budovy. Tj. dřevo záklopu ukončit těsně u obvodové zdi štítu nebo max. do 1/3 její tloušťky (připadně tam zdivo ještě dozdít/doplnit ) a na obvodové zdivo potom parotěsně nalepit parozábranu.

Mezi parozábranou procházející i pod krokvemi a nesámovými deskami pod krokvemi by však měl být oddělující mezirošt např. z latí. Nad tepelnou izolací nemohou být hned střešní latě s krytinou , ale nejdříve vysocedifúzní podstřešní membrána (typ a způsob provedení závisí na situaci konstrukce střechy ) , následně kontralatě dostatečné výšky (ventilační mezera ) a teprve pak střešní latě s krytinou.

Asi by bylo vhodnější spojit se telefonicky.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


záklop střechy (č. 10326) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy