eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Typ krytiny na vaznikove krovy z r.1947

Autor: N/A 11. 9. 2016

Dobry de ,rekonstrujeme dum z roku 1947 ,kde jsou puvodni vaznikove krovy. Puvodni palena taska byla v r.1990 vymenena za betonove tasky. Nyni v ramci nove pristavby chceme strechu vymenit a nemuzeme se rozhodnout pro typ krytiny. Vazniky tvori strop v patre a zaroven podlahu pudy. Na strope byly prkna s rakosem a maltou ,vse jsme odstranili a bude zde zavesen sadrokartonovy podhhled s vatou. Puda je zateplena heraklitem. Ja chtel plechovou krytinu ,firma mne presvedcuje na palenou ci betonovou tasku. Jako nevyhod plechu uvadi ,ze kolem hrebiku muze zatekat a diry korodovat a ze neni pochozi a nema dobre resene prvky na solarni panely a kominive lavky. Poradite jakou krytinu? A je rozdil ve vaze stare betonove tasky a novymi palenymi ci betonovymi taskami? Latovani na krovy bude nove. Dekuji

odpovědět

Re: Typ krytiny na vaznikove krovy z r.1947   |   odpovídá: Petr Tureček

Dobrý den.
Výběr krytiny je samozřejmě čistě na Vás , jen bych se chtěl touto cestou ohradit proti tvrzením firmy , která jsou uváděna ve Vašem dotazu. Většina plechových krytin je kotvena šrouby a ne hřebíky. Šrouby jsou opatřeny podložkou a těsněním , které zajišťuje dokonalou těsnost. Netěsnosti se mohou projevit pouze v případě špatné aplikace. Navíc jsou krytiny , které mají skryté kotvení a tam žádná perforace při kotvení nenastává. Komínové lávky jsou u většiny krytin naprosto standardním prvkem a kotvy pro solární panely jsou běžným prvkem v dodávce solárních panelů. Naprostá většina výrobců solárních panelů má kotvení do plechových krytin vyřešeno. navíc plechové krytiny jsou lehké a s minimem spojů - tudíž zejména pro takovéto rekonstrukce velmi vhodné.

Petr Tureček

Zákaznické oddělení, technický poradce

E-mail: petr.turecek@satjam.cz

SATJAM, s.r.o., Michalská 18, 710 00 Slezská Ostrava

Lehké střešní krytiny, trapézové plechy a okapové systémy.

odpovědět

Re: Typ krytiny na vaznikove krovy z r.1947   |   odpovídá: Jan Rypl

Váhový rozdíl mezi betontou a pálenou taškou bude asi zanedbatelný a patrně jen v jednotkách kg , což oproti zatížení krovu váhou sněhu a účinkem větru (několik 100 kg/m2 ) je rozdíl směšný. V první řadě je ale potřeba vědět sklon a tvar střechy , aby se náhodou nepoužila taška s takovým bezpečným a mezním sklonem , který by byl pro vaši střechu nevhodný či zbytečně následnými nutnými kroky střechu nezatěžoval či neprodražoval.

PS: Osobně se divím proč po 26 letech chcete vyměňovat krytinu , protože pokud by byla správně aplikována a větrána (a správně vyrobena ) , měla by tak ještě řadu let bez problémů fungovat.

Pozn.: použité argumentace vůči plechové krytině jsou skutečně irelevantní , ale např. existuje rozdíl při dimenzování větrání taškové a plechové krytiny. A zároveň existuje i rozdíl při navrhování a provedení podstřešní fólie do dané skladby s těmito rozdílnými krytinami.

Asi by bylo vhodnější spojit se telefonicky.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Typ krytiny na vaznikove krovy z r.1947 (č. 10313) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy