eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

zateplené střechy z alu krytiny

Autor: N/A 6. 9. 2016

Dobrý den , zatepluji sedlovou střechu složenou z hliníkových šablon , lepenky a dřevěného bednění. Střecha nemá okna , vikýře ani nic podobného. Pod bedněním mám udělané u zdi nasávaní vzduchu a nahoře v hřebeni je udělaný výdech. Dle projektu , je pod bedněním 4 cm vzduchová mezera. Jakou doporučujete skladbu ve směru do interiéru a jakou difízní fólii použít pod bednění? Případně máte nějaký ověřený postup přychycení folie na krokve , které jsou od sebe cca 80cm?
Moc děkuji Michal

odpovědět

Re: zateplené střechy z alu krytiny   |   odpovídá: Jan Rypl

Vážený pane Michal ,
v první řadě potřebuji vědět jaký je sklon Vaší střechy , tj. zda větší než 45° , nebo menší. Tam se "láme" požadavek norem na zateplení. Předpokládám , že sklon střechy není menší jak 25° , ale potřebuji vědět jaká je délka sklonu střechy , tj. abych mohl stanovit jaká minimální výška ventilační mezery je u Vás potřeba a jakou mají mít kapacitu ventilační prvky vrcholu střechy. Předpokládám , že Vaše střecha je jednoduchá sedlová , tj. nemá ani úžlabí ani nároží.

Mezi krokvemi jako větrotěsnící vrstva oddělující vatu od proudění vzduchu ve ventilační mezeře lez použít kterýkoliv typ z membrán JUTADACH , tj. i nejnižšší verzi JUTADACH 95. Tato vrstva totiž nebude tvořit vodotěsnící vrstvu konstrukce jelikož takovým postupem nebudou vodotěsně chráněny krokve.

Z hlediska zateplení a parozábrany pak potřebuji znát další informace , tj. výšku krokví , typ místností pod konstrukcí , jaké zateplení chcete dosáhnout (základní , NED , PAD ) atd.

Asi by bylo vhodnější toto řešit telefonicky. Je to příliš složité na písemnou korespondenci.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


 zateplené střechy z alu krytiny (č. 10311) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy