eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Pojistná hydroizolace

Autor: N/A 30. 8. 2016

Dobrý den ,
mám na Vás dotaz ohledně kvality provedení pojistné hydroizolace střechy na novostavbě stavební firmou. Střecha je pultová a má skladbu ŽB deska , pojistná hydroizolace (asf. pás ) , tepelná izolace EPS , netkaná textilie , střešní fólie. Hned po prvním velkém dešti začalo podél komína zatékat pod fólii a a voda poté protékala po kabelech protažených skrz ŽB desku do interiéru. Po dotazu na stav. firmě jsem byl ujištěn ,že bude stačit zadělat díru u komína a že pojistná hydroizolace je tam jen kvůli zakrytí konstrukce před dokončením celé střechy. Tomuto se mi nechce moc věřit a proto se na Vás obracím , zdali byste mi k tomuto nemohli dát nějaké odborné stanovisko. Předem moc děkuji , s pozdravem M. Špaček.

odpovědět

Re: Pojistná hydroizolace   |   odpovídá: Jan Rypl

Pokud je konstrukce hotova , pak v tomto případě není problém u pojistné hydroizolace , ale přímo u střešní fólie. Tj. nesprávně provedené napojení vnější hydroizolační fólie na komínové těleso. Voda do takové konstrukce běžně natékat nesmí a to ani v případě , že střecha pod tepelnou izolací obsahuje pojistnou hydroizolaci. Ta je tam pro případ havárie. Pokud by pojistnou hydroizolací protékala voda (dokud tam ještě není tepelná izolace a vnější hydroizolační fólie ) pak tato vrstva nemůže v budoucnu plnit ani nutnou parotěsnící funkci , tj. omezovat vstup vodních par z interiéru do rosného bodu konstrukce v tepelné izolaci. Ve vašem případě asfaltový pás má v hotové konstrukci řešit právě parotěsnící funkci.

Asi by bylo vhodnější spojit se telefonicky , protože z Vašeho textu dost dobře nechápu zda protékání vzniká u již hotové či u rozpracované konstrukce.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Pojistná hydroizolace  (č. 10309) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy