eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

mezera pod vatou

Autor: N/A 12. 8. 2016

Dobrý den. Střecha má cca 45stupnu sklon. Kritina je capaco , pod krytinou je difuzní folie , pod folií dřevěné bednění.Dále máme v plánu pod bedněním udělat vzduchovou mezeru 3-4 cm , pak čedičová vata , na ní parotěsná folile (nepropustná ) a na to palubky. Podkroví bude obydlené. A jestli je to důležité tak mezery mezi trámy střechy je od 60 do 80 cm , je to starý dům.
1. dotaz jestli je tento postup správný?Ráda bych se vyhnula chybám , aby mi pod vatou nehnilo časem bednění.
2. jek nejlépe vyrobit mezru pro proudící vzduch. Často se dělá pavučina z provázku ale provázek nemá dlouhou životnost. Mám doma hliníkové latě z okeních rolet (mám jich hodně ) tak mě napadlo udělat z nich mezi trámy vodorvné latě. asi 30cm od sebe. Stačí to? Děkuji Lucie

odpovědět

Re: mezera pod vatou   |   odpovídá: Jan Rypl

V první řadě prvotní montáž krytiny není správná , jelikož nejdříve měla být na krokve aplikovaná difúzní fólie (např. Jutadach ) , pak min. 40 mm vysoké kontralatě a teprve pak bednění s krytinou a ventilačními komponenty. Současná vaše aplikace tedy nemá funkční doplňkovou hydroizolaci a zároveň vyžaduje vytvořit nejen vlastní ventilační !!! mezeru pod bedněním krytiny (tl. min. 40 mm ) ale i mezeru mezi obvodovým zdivem a bedněním krytiny pro nasávání vzduchu dole do mezery a to pro každé pole mezi krokvemi a nahoře ventil. komponenty v krytině v každém poli mezi krokvemi v blízkosti hřebene pro výstup vzduchu z mezery do exteriéru (ventilace nemůže končit jen v půdě či výstup řešit jen otvory ve štítech ). Pak ale vaše střecha nemůže mít ani úžlabí ani střešní okna ani sedlové vikýře. První vrstvu vaty aplikovanou mezi krokve doporučuji použít čedičovou vatu v deskách , jelikož lépe drží tvar a případným vyšším nabytím objemu mezeru neucpe (tj. ne vatu stlačenou v rolích ) , a to o 5 cm menší tl. než je tloušťka krokví. Tak zůstane zachovaná vzduchová mezera. Vodorovné latě neaplikovat !! Ty by ventilaci zastavily. Další info řešme telefonicky.

Jan Rypl , tel.: 602194045 , rypl@juta.cz

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


mezera pod vatou (č. 10273) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy