eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

rosení střešní follie

Autor: N/A 5. 8. 2016

Synovy se při zateplení novostavby , kdy došlo k uzavření půdního prostoru v zimním období začala rosit podstřešní fólie a voda odkapává na krovy. Jedná se o přízemní dům se šikmou střechou , zateplení je ve stropu ,
půda je nezateplená. Skladba střechy - betonové tašky-kontralatě-latě-fólie (N/P s červeným pruhem , položená pruhem navrch )- krovy. Uvažuji o zateplení slabším polystyrénem (40-50 mm ) mezi krokvemi s mezerou cca 30 - 40 mm od stávající folie. Pomůže mi tohle řešení od stávajícího problému s vlhkostí ? ,případně jakým způsobem lze stávající problém vyřešit ?
Děkuji

odpovědět

Re: rosení střešní follie   |   odpovídá: Jan Rypl

Pokud u podstřešní fólie se jedná o armovanou fólii (PE fólii s plastovou mřížkou a červeným značkovacím páskem na kraji fólie ) , pak se jedná o nekontaktní nízkodifúzní fólii , která musí mít vytvořenou ventilační vzduchovou mezeru nejen mezi fólií a střešní krytinou (pomocí kontralatí ) , ale i další ventilační vzduchovou mezeru pod fólií !!!! A to včetně otvorů dole pro nasávání venkovního vzduchu pod fólii a u vrcholu střechy přerušení fólie , tj. otvor pro výstup vzduchu ze spodní mezery do exteriéru přes ventilační komponenty střešní krytiny. A to pro každé pole mezi krokvemi tak , aby se pod fólií mohl pohybovat (proudit !!! ) venkovní vzduch. Pokud cokoliv z tohoto chybí , pak žádné zateplení současný problém nevyřeší. Tj. nejde jen o zachování mezery pod fólií , ale jde o to , že mezera pod fólií musí být ventilační !!! Otázka pak je , zda hlavní příčina problémů s kondenzacemi není v nesprávném provedení parozábrany pod tepelnou izolací stropu či v situaci , kdy se vodní páry s vytápěného interiéru něčím nedostávají do půdního prostoru (např. netěsněným průlezem , ventilační trubkou , dírou atpod. ). Asi by bylo vhodnější spojit se telefonicky.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


rosení střešní follie (č. 10253) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy