eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Rány z pod střechy

Autor: N/A 1. 8. 2016

Dobrý den ,

máme 2 roky nový dům a v poledne , kdy je největší teplo , tak se z pod střechy ozývají rány jako když někdo mlátí kladivem. Někdy i 2x 3x za minutu , jindy třeba jen 1x za 15 minut. Pak to samé se děje v noci , kdy zase padá teplota. Evidentně něco pracuje. Je to běžné u nových budov nebo je někde něco špatně? Střecha je sedlová , betonová taška. Klasické kleštiny.

Děkuji za jakoukoliv radu či příspěvěk.

odpovědět

Re: Rány z pod střechy   |   odpovídá: Jan Rypl

To vypadá na nějaké problémy s neřešením dilatačních souvislostí konstrukce či nějakého detailu konstrukce. Ale to skutečně pouze písemně bez osobní návštěvy stavby asi není řešitelné. Nejsou tam nějaké průhledné prvky (okna , světlíky ,... ) či nějaké větší či delší plechové konstrukce ? A jak je střecha odvětraná , má dostatečně nadimenzované ventilační otvory a mezery , tj. není ventilace něčím přerušená nebo ucpaná. Ventilační mezera je totiž jedním z hlavních důležitých detailů střechy , tj. aby nedocházelo k velkému přehřívání střešní skladby a tím i změně rozměrů materiálů uvnitř konstrukce.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: Rány z pod střechy   |   odpovídá: N/A

Dobrý den ,

máme novostavbu asi rok a půl. Vámi popisovaný stav se děje i u nás. ozývají se duté rány , zejména jsou znatelné ve večerních hodinách a přisuzuji to chladnutí střechy. Rány znějí obdobně , jako kdyby někdo bouchl pěstí do stěny uvnitř domu. Střecha je valbová bez střešního okna , zateplení je pouze mezi stropem a pochozí půdou. Uvažujeme tedy o nějakém zateplení střechy , neboť v zimě je na půdě extrémní chladno a v létě je tam sauna , toto prostředí nepovažuji vhodné jako úložný prostor. Na uskladněných kovových věcech kondenzuje voda atp.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Rány z pod střechy (č. 10252) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy