eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

zateplení nepochozí půdy

Autor: N/A 26. 5. 2016

Dobrý den ,
rád bych poprosil o radu. Budeme zateplovat nepochozí podlahu půdy Isoverem domo 2 vrstvy 2x12 cm. Podlaha je z železných profilů a tvarovek hurdis s betonovým potěrem , střecha z trámů a desek s plechovou krytinou. Půda je min. odvětrávaná. Jakou byste doporučili parozábranu (zda je nutná ) a jaký typ materiálu pro ochranu proti usazování prachu na izolaci? děkuji za pomoc

odpovědět

Re: zateplení nepochozí půdy   |   odpovídá: Jan Rypl

V první řadě by se mělo vyřešit skutečně funkční větrání střešní skladby (nevytápěného prostoru nad stopem ). To je totiž základ aby se v konstrukci a v tepelné izolaci nekumulovaly kondenzace vodních par a s tím spojené další negativní souvislosti.

Předpokládám , že betonový potěr na hurdiskách je tloušťce jen několik centimetrů a totéž je tloušťka omítky pod hurdiskami. Pak tedy v konstrukci parozábrana pod tepelnou izolací je potřeba , ale stanovení jejího typu závisí na tom , jaký klimat interiéru bude v místnostech pod stropem (obývák , koupelna , koupelna s odtahovým ventilátorem , prostory s rekuperací - rovnovážná , přetlaková , podtlaková ) a zda nevytápěný prostor pod střešní krytinou bude účinně větraný (což by být mělo automaticky ) a kde stavba stojí (obec nebo nadmořská výška ).

Teprve pokud jsou známy tyto skutečnosti , lze zodpovědně říci jaký typ parozábrany (s jakou parotěsností ) je potřeba do takové konstrukce použít.

Asi by bylo vhodnější spojit se telefonicky.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


zateplení nepochozí půdy (č. 10232) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy