eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Výměny střešní krytiny

Autor: N/A 19. 5. 2016

Dobrý den na zahradním domku mám krytinu Onduline již cca 15 let. Začíná se na ni usazovat mech a jiné parády.Nyní bych chtěl tuto krytinu vyměnit.Prosím Vás můžete mi poradit (plocha střechy cca 20 m sklon asi tak do 10° ) ?
Děkuji mnohokráte

odpovědět

Re: Výměny střešní krytiny   |   odpovídá: Jan Rypl

Pokud se Vám na krytině usazuje mech , patrně máte vytvořené podmínky stavby , které toto podporují. To bývá : strana či plocha střechy zastíněná stromy , jinou budovou či otočená na stranu bez výrazného vlivu slunce , dalším vlivem pak je pylový spad nebo spad nečistot , vyšší vlhkost v okolí (stromy , park , les , rybník , chladící věže průmyslu , ... ). A je úplně jedno jaký typ střešní krytiny použijete , pokud střecha má tyto negativní vlivy , mech se vytvoří fakticky na všem bez ohledu na typ povrchu.

Na 10° sklon můžete použít takovou krytinu , která nemá menší minimální (mezní ) sklon než je 10°. To jsou některé typy plechových krytin imitující tvar střešních tašek , vlnitá vláknocementová šablona (s většími 20 cm přesahy a těsněním přesahů ) , trapézový plech , a pak i falcovaný plech či některé speciální typy asfaltových šindelů na bednění. Při sklonu výrazně pod 10° pak už asi pouze falcovaný plech nebo nějaký svařovaný materiál (bitumenové pásy , PVC fólie apod. ) , vždy na celoplošném bednění.

Asi by bylo vhodnější spojit se telefonicky.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Výměny střešní krytiny (č. 10229) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy