eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

rekonstrukce střechy

Autor: N/A 30. 4. 2016

Dobrý den , chtěl bych rekonstruovat šikmou střechu , která je je doposud pokryta z 1/4 falcovaným plechem a eternitovými šablonami. Z jedné strany navazuje na sousedovu plechovou střechu. Chtěl bych provést výměnu bednění , tudíž starých prken za OSB desky , položit kontaktní difůzní fólii , oplechovat a pokrýt krytinou z reciklátů Capacco. Ve střeše by měli být osazeny i střešní okna a dva výlezi ke komínu , dále solární panely.
Mě by zajímalo , jestli má smysl poládat vůbec difůzní folii , (když ano , tak jakou? ) , nebo jak to bylo zvykem střešní lepenku. Pod střechou tedy na půdě bych chtěl do budoucna zatelpovat a prostory použít možná i k bydlení.

odpovědět

Re: rekonstrukce střechy   |   odpovídá: Jan Rypl

Pokud prostor pod bednění není větraný nebo se do budoucna plánuje systém střechy zateplit a proto se plánuje montáž střešních oken , pak Váš plánovaný postup je naprosto nesprávný.

Při zateplené skladbě a zejména montáži střešních oken nemůže být konstrukce vytvořena bez kontralatí , tj. bez funkční ventilační vzduchové mezery mezi podkladem střešní krytiny a plochou umístěné difúzní fólie v konstrukci. A zároveň difúzní fólie nemůže být aplikována na nedifúzní OSB desku , tj. pokud se difúzní fólie podkládá bedněním , pak difúzním prkenným bedněním !!!

Tj. tak aby se v budoucnu vodní páry z rosného bodu v tepelné izolaci mohly přes difúzní bednění a difúzní fólii odpařit do ventilační mezery a dík ní pak ven z konstrukce. A zároveň aby bylo možné zajistit odvodnění difúzní fólie , i když střecha obsahuje střešní okna , popř. i úžlabí.

Asi by bylo vhodnější spojit se telefonicky.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: rekonstrukce střechy   |   odpovídá: N/A

Děkuji za odpověď.
představoval jsem si to opravdu , ale opravdu jednoduše. Tak nějak ze staré školy , bednění , lepenka a krytina. Dnes jsem měl schůzku se sřechařem , který už mě vše vysvětlil jak se provádí rekonstrukce střech dnes. Na čež mě odradil i od krytiny Capacco.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


rekonstrukce střechy (č. 10217) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy