eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

foukaná izolace

Autor: N/A 22. 4. 2016

Dobrý den , chtěl bych se zeptat ,proč foukaná izolace nepotřebuje parozábranu a není potřeba ani pojistná folie? Chci zateplit podkroví a mám starou střechu , která nemám difůzní folii. Přeložení střechy nepřipadá dle odborníků v úvahu jelikož je střecha ve výborném stavu a rozebrat stávajicí střech by bylo nutné střechu úplně předělat na novou. Tak mě napadlo folii natáhnout pod krokve ,odvodnit pozednici. Udělat rošt a nechat nafoukat izolaci ,tak že by krokve zůstali volné. Sice omezím trošičku interiér , ale nemusím se bát hniloby krokví? děkuji

odpovědět

Re: foukaná izolace   |   odpovídá: Jan Rypl

Jakékoliv lehká foukaná izolace potřebuje zrovna tak parozábranu a podstřešní membránu v lehké šikmině střechy jako když pro zateplení použijete vatu. Totéž platí o potřebě ventilační vzduchové mezery mezi podkladem střešní krytiny a tepelnou izolací. Tj. foukaná izolace se nesmí aplikovat přímo až k podkladu (např. bednění ) střešní krytiny , tj. zde musí zůstat ventilační vzduchová mezera (proudící venkovní vzduch ). Navíc oddělení ventilační vzduchové mezery od foukané izolace nejde dělat jen difúzní membránou (jako v případě použití vaty v deskách ) , ale pro toto je potřeba ve skladbě šikminy vytvořit oddělení vysocedifúzním deskovým materiálem , např. Steico nebo Pavatex deskou , tj. vysocedifúzní ale tuhou vrstvou !!!

Pokud ve skladbě s foukanou izolací nebude ani parozábrana pod tepelnou izolací ani ventilační vzduchová mezera nad tepelnou izolací , můžete se dočkat těžkých problémů s kondenzacemi uvnitř konstrukce. A rozhodně konstrukce střechy nebude vyhovovat ani normě ČSN 730540-2 Tepelná ochrana budov , hlava 6 Šíření vlhkosti konstrukcí , ani normě ČSN 731901 Navrhování střech.

Asi by bylo vhodnější spojit se telefonicky.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


foukaná izolace (č. 10213) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy