eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

vlhnutí střešního pláště

Autor: N/A 4. 1. 2016

Dobrý den.Prosím o radu.Před deseti lety jsem realizoval novou plechovou střechu od firmy Lindab a byla mi noporučena paropropustná folie PK-FOL HP 140 USB.Nyní tato folie ztratila funkčnost a úplně se rozpadá.Dochází k rozpadaní této folie a ke kondenzaci vody na vnitřní straně folie a k celoplošnému namrzání a následně k vlhnutí vaty ve střešním plášti.Prosím o radu.Lze po deseti letech reklamovat u výrobce životnost folie? ,navrhnout řešení vzniklé situace.Děkuji Heinl

odpovědět

Re: vlhnutí střešního pláště   |   odpovídá: Jan Rypl

Otázka je zda reklamaci lze vůbec uplatnit , protože silně pochybuji o tom , že Váš dodavatel Vám na tuto fólii poskytuje více jak 2-letou záruku , tj. aby se mohla reklamace 10 let po aplikaci vůbec řešit. Další otázka pak je , co je příčinnou údajného rozpadu materiálu , tj. zda se jedná o nekvalitní materiál , či zda byl použit nesprávný postup instalace , nesprávně nadimenzována ventilace ve střeše , použity nesprávné postupy ve vazbě na možné chemické reakce či na působení přímého či nepřímého UV záření na použitý materiál. Ale to by bylo potřeba toto zkonzultoval alespoň telefonicky.

Pokud se Vám však jedná o kondenzace a jejich namrzání v konstrukci během zimního období , pak rozpadlá podstřešní membrána nemůže být jejich příčinnou. Pak bude příčina buď v nedostatečné ventilaci střešního pláště a střešní krytiny , v nesprávné skladbě vrstev konstrukce , nebo v nefunkční či ve špatně provedené parotěsně-vzduchotěsnící vrstvě konstrukce pod tepelným izolantem , v nedostatečné či chybějící tepelné izolaci , či v kombinaci výše uvedených chyb.

Asi by bylo vhodnější spojit se telefonicky a ujasnit si souvislosti.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


vlhnutí střešního pláště (č. 10143) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy