eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Zvolit bednění střechy?

Autor: N/A 29. 10. 2015

Dobrý den , chci se poradit. Každým dnem se potřebujeme definitivně rozhodnoout a názory střechařů se velmi různí. Stavíme bungalov 10*13m , valbová střecha , montovaná vazníková střecha , sklon 25 stupňů , taška tondach , která podporuje bezpečný sklon 30stupňů. Z tohoto důvodu nám bylo doporučeno bednění + fólie delta max plus. Je bednění opravdu nutné vzhledem ke sklonu střechy , nebo má pro naši střechu i jiný důvod? A ještě prosím , jestli je nutné dávat pod kontralatě dorken pásku nebo pěnu. Nechceme nic podcenit , ale cena se tak čím dál více navyšuje. Děkuji za odpověď

odpovědět

Re: Zvolit bednění střechy?   |   odpovídá: Luděk Kovář

Dobrý den ,
pokud se jedná o střechu na bungalovu , tak se jedná o střechu bez využití /má malý sklon ) a obvykle je to střecha ze sbíjených vazníků. Pod pálenou krytinu potřebujete pod kontralatěmi dát pojistnou hydroizolaci , volně napnutou s přeloženými spoji. Zde vám postačuje kvalitní a levná hydroizolace od společnosti JUTA , Jutadach 115. Bednění není nutné. Tepelná izolace je na stropě (zbytečné vytápění nevyužívaného podkroví ) a pod ní je parozábrana. Pokud mi zašlete na vás mail , zašlu vám kontrukční detaily provedení tříplášťové větrané střechy pro bungalovy.
www.puren.cz

odpovědět

Re: Zvolit bednění střechy?   |   odpovídá: Jan Rypl

Pokud sklonem střechy pokročíte bezpečný sklon plánované střešní krytiny o 5° a navíc máte valbovou střechu (s nárožími ) a lehkou tepelnou izolaci pod střechou ve spodní spojnici vazníků bez horního krytí hydroakumulační vrstvou (pak se konstrukce posuzuje jako by to bylo s podkrovím ) , pak na střeše vznikají : 2 zvýšené požadavky za "podkroví" , 1 za konstrukční tvar střech , tj. celkem 3 zvýšené požadavky , a navíc podkročení krytiny je v úrovni -5° (tj. více jak o -4° ). Z hlediska Pravidel pro navrhování a provádění střech ČR pak je nutné v takové střeše vytvořit třídu těsnosti DHV 2. Tj. nelze použít ani vámi plánovanou fólii (ta je určená pouze do třídy DHV 3 ). Prkenné bednění je tedy nutností , na prkenné bednění použít membránu JUTATOP 2AP a všechny kontralatě podtěsnit páskou JUTADACH TPK SUPER. Pokud bychom chtěli použít třídu těsnosti DHV 3 , museli bychom změnit typ střešní tašky nebo změnit sklon střechy.

Podrobnosti nebo změnu možností můžeme řešit telefonicky.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: Zvolit bednění střechy?   |   odpovídá: Luděk Kovář

Paní Aujezká ,
ještě jsem konzultoval se zástupcem juty váš dotaz. V mém původním mailu nebyl zohledněn požadavek na překročení bezpečného sklonu krytiny a tvar střechy. Z toho vyplývá zvýšený požadavek na těsnost podstřešní hydroizolací. Ve vašem případě to znamená celoplošný záklop (bednění , OSB deska apod. ) a na něj položit podstřešní těsnící hydroizolační vrstvu.
Děkuji za pochopení

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Zvolit bednění střechy? (č. 10118) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy