eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Zmoklé trámy a osb desky

Autor: N/A 7. 9. 2015

Dobrý den ,
mám na Vás dotaz , ráda bych se zeptala , jak postupovat v případě , že máme novostavbu RD , zatím hrubá stavba bez střechy. Máme již zabetonované stropní trámy , které jsou z tzv. íček (latě , mezi kterými jsou osb desky ) , tyto trámy by neměly prý zmoknout , ale zedník , který nám stavěl hrubou stavbu , tak trámy umístil , na ně přidělal osb desky , aby byl strop pochozí a mohlo se vyzdívat v prvním nadzemním podlaží , ale střecha zatím není hotová , a do domu začalo pršet , protože období dlouhého sucha vystřídalo období dešťů. Stavba nemůže být přikryta žádnými plachtami , protože je vítr vždy odfoukne , a navíc se tam denně pracuje , a musí být vše přístupné. Střecha bude cca za týdny , dřív ne. Nevíte , zda je velký problém , že do těchto trámů a desek tak prší? Děkuji za odpověď , J. Dušková

odpovědět

Re: Zmoklé trámy a osb desky   |   odpovídá: Jan Rypl

Asi by bylo vhodné kontaktovat přímo výrobce těchto I-OSB nosníků aby Vám dal příslušné stanovisko k Vašemu problému. Výrobců těchto prvků je několik , je tedy třeba nejdříve zjistit výrobce těchto materiálů. Totéž platí i pro OSB desky , jelikož existují různé varianty OSB desek , kde na některé vodní srážky působit mohou , ale na některé nikoliv. Je tedy nejdříve zjistit přesné typy materiálů , které se vasltně použily.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: Zmoklé trámy a osb desky   |   odpovídá: N/A

Dobrý den paní Dušková ,
není zřejmé , jaké OSB desky byly na podlahu použity.
Dle mého názoru se však o velký problém jedná. Do žádné dřevěné konstrukce by nemělo dlouhodobě pršet , zvláště pak , jsou-li nosníky zabetonované do zdiva (jsou-li skutečně zabetonované , pak se jedná o problematickou konstrukční lokalitu i bez zatékání ). Pokud nebude dřevo (rostlé dřevo I-nosníků ) vysušeno a bude zakryto , hrozí že bude napadeno dřevokaznými houbami. OSB desky budou minimálně napadeny plísněmi , v horším případě se vlivem vlhkosti mohou rozpadnout.
Pokud budete mít nějaké další dotazy , zavolejte mi nebo napište.
Jan Konopík , jankonopik@zdravedrevo.cz , 602947303

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Zmoklé trámy a osb desky (č. 10093) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy