eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

provětrávací mezera

Autor: N/A 27. 8. 2015

Dobrý den ,
budeme provádět zateplení objektu skladové části haly. Střech je asfaltové šindelové pásy , podkladová lepenka , prkna tl.22mm , krovy 200mm. Sklon střechy je pouhých 3st. Budoucí iIzolace (min.vata tl.250mm ) by měla být položena na křížový ocelový z cd profilů. Ze spodní části přijde aplikovat parotěsná zábrana (Jutafol 110N ) a poté sdk desky tl.12 ,5mm. Rošt bude svěšený o 250mm pod krokvemi , čímž vznikne vzduchová mezera tl.200mm. Bude tato mezera dostatečná při odvětrávání přehřáté střechy. V nejvyšších bodech střechy je plánované osazení odvětrávacích turbín. Nasávání bude vytvořeno probouráním obvodové zdi a osazení krycích mřížek. Plocha střechy je 1000m2.

Děkuji za Vaši odpověď Kolisko Vladimír.

odpovědět

Re: provětrávací mezera   |   odpovídá: Jan Rypl

Při sklonu střechy pod 5° by výška ventilační mezery nikde neměla být nižší jak 100 mm , ovšem za předpokladu , že délka ventilační mezery (od vstupu k výstupu ventilace ) není větší jak 10 m. Pak by bylo nutné výšku ventilační mezery za každý další délkové metr nad 10 m výšku ventilační mezery navýšit o 10%. Celková délka jedné ventilační mezery (od vstupu k výstupu ventilace ) by neměla být delší jak 18 m. Tj. výška vzduchové mezery pro proudění vzduchu 200 mm by měla být dostatečná.

Co se týče otvorů pro fungování ventilace , zde je opět nutno znát délku ventilační mezery (od vstupu k výstupu ventilace ). Při sklonu střechy menším jak 5° by tyto otvory měly být min. jednou setinou větrané plochy střechy. Tj. pokud např. délka ventilační mezery je 8 m , tj. nad jedním bm kraje střechy je plocha 80.000 cm2 , pak čistý otvor pro vstup vzduchu pro každý bm kraje střechy by měl být min. 800 cm2 , tj. např. průběžná spára šíře cca 15 cm , krytá mřížkou proti vstupu ptáků.

Není vhodné aplikovat desku SDK přímo na parozábranu pokud není řešeno těsnění pronikajících vrutů do parozábrany.

Asi by bylo vhodnější spojit se telefonicky.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


provětrávací mezera (č. 10091) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy