eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

zatepleni pulky pulky ploché střechy

Autor: N/A 26. 8. 2015

Dobrý den , máme v planu zateplit pulku ploché střechy. Jedna se o baťové čtvtdomky , zateplovat polystyrenem a měnit střešní plašť budeme dva sousedi. Další dva sousedi do toho jit nechtěji. Chtěl bych se zeptat , jestli má vyznam zateplovat pulku střechy? Mám obavy , že nam poteče od sousedu. Děkuji za odpověď.

odpovědět

Re: zatepleni pulky pulky ploché střechy   |   odpovídá: Luděk Kovář

Dobrý den ,
nevím , zda je rozumné zateplovat polystyrénem v dnešní době. Když , tak už extrudovaným polystyrénem. Teploty pod hydroizolací jsou až + 90°C a max.teplotní použitelnost polystyrénu je +60°C (uvádí se +70°C ). Nastávají objemové změny řádově až 1 cm/bm. Další možností je přiteplení izolací na bázi PIR s oboustranným hliníkem. Zde vám postačuje cca poloviční tloušťka a v létě se tyto izolace tolik neprohřívají. Teplotní použitelnost je +90°C.
Co se týče částečného zateplení , tak vaše domky mají společnou střechu i nosnou konstrukci. Je třeba zamezit tzv.tepelným mostům. Takže zateplet více jak polovinu. Jak veliký přesah je třeba navrhnout podle stávající skladby střechy a navrhnout spádování.
Můžete nám zaslat podklady od vašeho domu , kde bude střecha a popis skladby včetně vpustí či stávajícího odvodnění a my vám navrhneme řešení včetně cenové nabídky a tepelně technických vlastností.
Více informací na www.puren.cz

odpovědět

Re: zatepleni pulky pulky ploché střechy   |   odpovídá: Jan Rypl

Zásadní otázka je , zda jde konstrukčně rozdělit současnou celkovou plochu střechy na 2 plochy (např. atikou či jiným opatřením ) tak , aby každá plocha měla vlastní odvodnění vody , resp. aby např. rozdílná výšková úroveň horních hydroizolačních ploch střechy nezapřičínila situaci vytváření lavorů a hromadění stojící vody bez možnosti jejího odvodnění. Tj. aby navýšení jedné plochy střechy vůči ostatní ploše střechy nevznikla situace , že nižší plocha střechy ztratí možnost odvodnění vody z celé či z části své plochy. Tj. je potřeba rovněž zjistit kde jsou odvodňovací prvky střechy (kudy voda z jednotlivých ploch střechy odtéká ) a jak jsou jednotlivé plochy střechy spádovány k těmto prvkům. Ale to by asi měl posoudit a případě změny a úpravy navrhnout příslušný kompetentní projektant.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


zatepleni pulky pulky ploché střechy (č. 10089) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy