eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Zateplení a izolace rovné střechy

Autor: N/A 5. 7. 2015

Dobrý den ,
máme řadový podsklepený jednopatrový dům s plochou střechou. Strop je proveden z miaka s 5 cm betonem , na kterém je 15 cm siporexové drti zasypané experlitem. Nad stropem je vyzděná šikmina , na kterou je položena azbestocementová krytina , na ní je položeno plotové drátěné pletivo , které je zabetonováno s následným 3 cm potěrem. Na něm jsou dvě vrstvy lepenky (asi Bitagit ). Sklon této střechy je asi 6 stupňů. Tyto práce byly provedeny v roce 1988. Mezi siporexovou drtí a azbestocementovou krytinou je volný prostor odvětrávaný několika otvory ve zdi , zakrytými mřížkou. Domníváme se , že zateplení střechy není dostatečné a projevuje se v létě vyšší teplotou v místnostech v prvním patře.
Zastavěná plocha domu je 9m x 12m. Velikost střechy je asi 9m x 14m. Prosíme Vás o sdělení možnosti dodatečného zateplení střechy , tj. zda použít foukanou izolaci mezi strop a stávající střešní konstrukci nebo přidat na stávající lepenku 150 mm polystyrenu a znovu zaizolovat lepenkou (nebo fatrazolem? ) , což preferujeme. Zajímá nás však , zda při použití polystyrenu na stávající lepenku nebude kvalita zateplení výrazně snížena vnitřní vzduchovou mezerou nad stropem , která tam zůstane a kterou volně proudí vzduch.Děkujeme za odpověď.

odpovědět

Re: Zateplení a izolace rovné střechy   |   odpovídá: Jan Rypl

V řádném případě nedoporučuji ucpání či snížení rozměrů a otvorů ventilační mezery střechy jakoukoliv vloženou či nafoukanou tepelnou izolací. Hrozilo by pak výrazné riziko vzniku kondenzací v tomto prostoru.

V případě varianty zateplení konstrukce s horní strany stávající střechy by se naopak anulace ventilace střechy provést musela (jinak by toto zateplení nemělo smysl ) ale s tím , že budou muset řešit tepelně izolační souvislosti i původních obvodových stěn s otvory a vyřešena správná vlhkostní bilance konstrukce. Pak by zateplení s horní plochy střechy muselo být opravdu výrazné tloušťky a s použitím alespoň částečně nové difúzně propustné hydroizolační vrstvy. Ale i tak takový postup považuji z hlediska vlhkostní bilance za silně rizikový.

Asi by ale bylo nutné nejlépe obrátit se na kompetentního projektanta nebo minimálně spojit se telefonicky.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Zateplení a izolace rovné střechy (č. 10048) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy