eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Poškození povrchu šindelel

Autor: N/A 18. 6. 2015

Dobrý den , Máme 12 let střechu z kanadského šindele CRC . Část střechy je sedlová , na této je poškiození minimální , ale na části střechy přístavku se sklonem cca 20stupňu došlo k poškození , kde povrch šindele se drolí a odpadává. Budí dojem natavení. Prosím o odbornou radu jak dále postupovat , do střechy zatím nezatéká.Děkuji Grunwald

odpovědět

Re: Poškození povrchu šindelel   |   odpovídá: Jan Rypl

Částečné oddrolování drobných částeček nového šindele je běžná situace , avšak celoplošný rozpad nebo velkoplošné odpadávání horní vrstvy šindele popř. vznik prasklin hmoty šindele hovoří o nějakém problému konstrukce.

Pokud mám zkušenosti , ve většině případů je to důsledkem žádného či naprosto nedostatečného odvětrání bednění umístěného pod šindelem. Tj. nevytvoření dostatečné ventilační (!!! ) vzduchové mezery bod bedněním střešní krytiny , tj. nevytvoření proudění venkovního vzduchu pod takovým bedněním. Další kumulační chybou pak může být i nesprávně provedená či vůbec nepoužitá parotěsnící vrstva pod tepelnou izolací , jež má omezovat vstup vodních par z vytápěného interiéru do místa rosného bodu nacházejícího se ve vrstvách konstrukce pod bedněním se střešní krytinou.

Tj. kde příčinnou je asi sublimace vodních par do hmoty šindele a díky mrazovým cyklům pak vznikající problémy degradace životnosti krytiny.

Přitom odvětrání střešní skladby je nedílnou podmínkou aplikace asfaltových šindelů bez ohledu na to , zda se jedná o zateplenou či nezateplenou konstrukci.

Asi by bylo vhodnější spojit se telefonicky a ujasnit si stav střechy.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Poškození povrchu šindelel (č. 10042) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy