eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Jak zateplit podkroví se střechou s eternitem

Autor: N/A 24. 5. 2015

Dobrý večer , chci zateplit podkroví mezi krokve. Na střeše je eternit a pod ním lepenka s prkny. Nemohu se rozhodnout jakou tepelnou izolaci zvolit , zda-li stříkanou pěnu , foukanou izolaci , drcený polystyren nebo minerální vatu . Také nevím jakou tloušťku zvolit. Moc předem děkuji za odpověď

odpovědět

Re: Jak zateplit podkroví se střechou s eternitem   |   odpovídá: Jan Rypl

V prvním případě je potřeba u takové střechy mezi tepelnou izolací a bedněním s lepenkou vytvořit ventilační vzduchovou mezeru , a to o tl. min. 40 mm a včetně dostatečných otvorů dole pro nasávání venkovního vzduchu do mezery a nahoře dostatečnými ventilačními prvky v krytině pro výstup vzduchu z mezery zpět do exteriéru. Tj. tak aby větralo každé pole mezi krokvemi. To ovšem půjde provést pokud střecha nemá úžlabí , střešní okna či sedlové vikýře a problematicky i u nároží.

Teprve pod ventilační mezerou je možné nainstalovat zateplení. Tj. v žádném případě nelze jakoukoliv tepelnou izolaci v současné době (bez předělání střešní krytiny na latě a kontralatě a s vysocedifúzní membránou , např. Jutadach Monolitic , na bednění ) vyplnit celou výšku krokví , tj. ani vatu , ani pěnu , ani foukanou izolaci.

Pro potřebnou tloušťku tep. izolace je třeba znát množství informací , zejména sklon střechy (do nebo nad 45° ) , jakého zateplení vlastně chcete dosáhnout (běžné , doporučené - NED , pasivní ) a jakou lambdu bude mít zvolená tep. izol. U parozábrany pak jaký bude venkovní a vnitřní klimat.

Asi by bylo vhodnější spojit se telefonicky.

Jan Rypl , tel.: 602194045 , rypl@juta.cz

Jan Rypl, manažer aplikací

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: Jak zateplit podkroví se střechou s eternitem   |   odpovídá: Luděk Kovář

Vážený pane ,
dovoluji si vás upozornit , aby jste nepodlehl různorodým informacím a ovlivnění tzv.odborníků. Z vašeho dotazu je zřejmé , že nejste odborník v oblasti realizaci střech a zateplování.
V prvé řadě je nutné vědět , jakou výšku mají vaše krove. Obvykle 16 cm. Eternit je na bednění pod kterým musí být větraná mezera o výšce min. 20-30 mm.
Další postup bude následující :
Mezi krokve je nutné napnout mezi krokve pojistnou difúzní hydroizolaci. Ochraňuje tep.izolaci proti zatečení , odkapům pod krytinou a zafoukanému sněhu. Potom vložíte min.izolaci mezi krokve. Výška 12-14cm. Toto tepelně nepostačuje. Musíte pod krokve přidat další izolaci. Tloušťka se odvíjí od druhu izolantu.
Minerální vata - přidat 10-12 cm minimálně vložením mezi závěsy pro sádrokarton.podhled.
Drcený polystyrén nelze
Stříkaná izolace - přidat 6 cm (otázka je , co bude tvořit podhled a jak se přichytí )
Izolační desky PIR s oboustran.hliníkem , na vnitřní straně OSB deska - tl. 4-6 cm

V případě zájmu o izolační desku puren PIR se na nás můžete obrátit. www.puren.cz

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Jak zateplit podkroví se střechou s eternitem (č. 10035) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy