eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Jakou izolaci na trámový strop s palubkovým záklop

Autor: N/A 28. 4. 2015

Dobrý den ,

opravujeme starší domek a měl bych dotaz ohledně skladby stropu.

Trámy již máme vyměněné , na trámy přijde záklop z podlahových palubek , ale nevím jakou skladbu zvolit dál , půda bude totiž prozatím nevyužívaná a nevytápěná tak bych potřeboval poradit , jakou skladbu či vrstvu tepelné izolaci zvolit , aby to bylo jak má. Děkuji za reakci.

odpovědět

Re: Jakou izolaci na trámový strop s palubkovým záklop   |   odpovídá: Luděk Kovář

Dobrý den
ve vašem případě je nutný postup , jako pro střechu šikmou či plochou. Na palubky je nutné položit parozábranu a na ni tepelnou izolaci. Pro podlahu takovou , po které se dá chodit (má únosnost pro podlahy ) , např. puren PIR FAL nebo MV , na izolaci položíte roznášecí desku , např. OSB. U tepelné izolace je nutné , aby spoje byly na zámek nebo těsné , aby zde nevznikaly tepelné mosty s možností kondenzace vzdušné vlhkosti.

odpovědět

Re: Jakou izolaci na trámový strop s palubkovým záklop   |   odpovídá: Jan Rypl

Pokud bude horní prostor nevytápěný , nelze nad tepelnou izolací (z její studené strany ) , např. instalované mezi trámy , mít záklop z podlahových palubek , tj. nějakou nízkoparopropustnou vrstvu. Pak totiž vzniká riziko , že pod takovou vrstvou budou vznikat kondenzace vodních par nepřípustného množství (viz. ČSN 730540-2 ) , a tím i následné škody (plísně , hniloby atd. ). Tj. pokud tam provedete záklop z podlahových palubek a horní prostor bude nevytápěný , pak je to možné takový záklop provést v případě , že nad záklopem bude následovat parotěsně spojená a napojená parozábrana a tepelná izolace aplikovaná nad touto parozábranou. Pokud bude tepelná izolace s parozábranou aplikovaná pod záklopem , musí být tento záklop paropropustný , tj. např. prkenný (prkna se štěrbinkami mezi prkny ). Pokud pak nad takovou konstrukcí se v budoucnu dobuduje podkroví , tj. nad původní zateplenou konstrukcí tam bude vytápěný prostor , teprve pak je možné nad tepelnou izolaci takového stropu provést nízkodifúzní záklop , tj. i Vámi zmíněný palubkový záklop.

Asi by bylo vhodnější spojit se telefonicky a upřesnit si souvislosti a možnosti skladby.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Jakou izolaci na trámový strop s palubkovým záklop (č. 10024) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy