eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

zateplenie strechy a stropu

Autor: N/A 24. 4. 2015

Dobry den , ideme zateplovat strechu , izover unirol plus mame drevenu konstrukciu krovu , a rozmyslal som ze zateplim aj strop aj strechu , len neviem ci to bude dostatocne. Chcel som dat do stropu 150 medzi krokvy , pod ne 50 a pod ne parozabranu , zhora by isiel pochodzny povalovy strop s doskami. Do stresnej som chcel dat 140 + 50 a znovu parozabranovu foliu... hore niejake tepelne zariadenie neplanujem ale planujem dat rekuperaciu a jej potrubie by bolo prave polozene na prvom stropnom zatepleni. dom budem zateplovat 200 polystyrenom... Viete mi poradit co by bolo najlepsie? dakujem

odpovědět

Re: zateplenie strechy a stropu   |   odpovídá: Jan Rypl

Než vůbec začneme mluvit o skladbě zateplení , musíme vědět jaké vrstvy konstrukce jsou z vnější (studené strany ) 140 mm tepelné izolace mezi krokvemi a totéž nad 150 mm tepelnou izolací mezi kleštinami. Tj. v žádném případě tam nesmí být nějaká nízkoparopropustná vrstva , tj. ani OSB deska , PE fólie , lepenka apod.

Pokud máme stanovit typ (potřebnou parotěsnost ) parozábrany pod spodní vrstvou tep.izolace , pak potřebujeme znát max. plánovanou teplotu a vlhkost v místnostech pod konstrukcí (v zimním období ) a přesné místo stavby (nebo nadmořskou výšku ). Bez těchto informací nelze dát seriózní vyjádření a doporučení skladby.

Navíc pod parozábranou je třeba instalovat rošt s latí nebo profilů a teprve na tento rošt montovat vrstvu podhledu. Základní montážní podklady jsou na :
http://e-shop.juta.cz/katalog/psf/aplikacni%20manual_10_2014.pdf

Ale jen 140+50 mm lebelepší vaty v šikmině střechy , ani 150+50 mm vaty ve stropě nevytvoří dostatečné zateplení pro nízkoenergetický dům , o pasivním ani nemluvě. Tj. aby tam vůbec mělo smysl použít rekuperaci.

Nejlepší by bylo spojit se telefonicky. Je to příliš rozsáhlý problém pro písemnou komunikaci.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: +420 602 194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


zateplenie strechy a stropu (č. 10020) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy