eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Oprava šíkmé a z části pultové střechy

Autor: N/A 20. 4. 2015

Dobrý den ,
řeším problém jak rekonstruovat střechu která je z části šikmá - eternit šablony a dolní část je pultová-plech sklon 10st. Je možné plechovou část opatřit bitumenovými pasy , abych nemusel plech natírat?
Děkuji

odpovědět

Re: Oprava šíkmé a z části pultové střechy   |   odpovídá: Joura

Dobrý den , zkuste použít na celou střechu Cambridge Xtreme - novinka , co se hodí na sklony střech od 9 ,5°. Budete mít střechu v jednom designu. Záruka 30 let na šindel. Podívejte se na www.cambridgextreme.eu

odpovědět

Re: Oprava šíkmé a z části pultové střechy   |   odpovídá: Jan Rypl

Asi by bylo vhodné se spojit přímo s technikem výrobce bitumenových pásů. Otázka pak ale je , jak se bude řešit přechod bitumenových pásů přes falcy falcovaného plechu.

Další otázka pak vzniká jak budete řešit odvětrání této střechy (ventilační mezera a ventilační prvky vrcholu střechy ) a odvodnění podstřešní membrány pokud takovou střechu budete chtít zateplovat.

Při zateplení střechy by totiž ve vysokém sklonu s eternitovými šablonami (sklonu nad 25° ) měla být kontralať (ventilační mezera ) pod nosnou vrstvou krytiny vysoká min. 40 mm , ale pod neprodyšnou krytinou a navíc ve sklonu 10° vysoká min. 60 mm. Navíc ve vysokém sklonu lze pod ventilační mezerou většinou použít běžnou podstřešní membránu (např. Jutadach 135 2AP ) , ale v 10° sklonu je potřeba použít speciální membránu (např. Jutadach Thermoisol 2AP ) a navíc s podtěsněnými kontralatěmi (páskou Jutadach TPK Super ).

Tj. v první řadě je potřeba vědět , zda se taková střechu bude zateplovat (byť jen v části či někdy v budoucnu ) či pod celou plochou střechy bude pouze větraný půdní prostor.

Asi by bylo vhodnější spojit se telefonicky.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Oprava šíkmé a z části  pultové střechy (č. 10018) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy