eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Zateplení podlahy pochozí půdy

Autor: N/A 23. 3. 2015

Dobrý den ,
uvažuji o zateplení podlahy půdy rodinného domu minerální vlnou. Půda je nevytápěná se skladbou podlahy: I profily a stropnice Hurdis , škvárobeton a beton. Rád bych zachoval půdu pochozí pro uskladnění sezonních věcí.
Prosím o radu v těchto detailech:
1. Výrobce systému zateplení doporučuje položení parozábrany na podlahu pod izolaci. Bohužel beton podlahy není ideálně hladký , a proto bude nutné vložit pod parozábranu ještě separační vrstvu. Mohl byste mi prosím poradit vhodný materiál?
2. Jako pochozí vrstvu bych rád použil OSB desky PD v síle 22 mm. Mezi izolací a deskami OSB je odvětrávací prostor cca 2 ,5cm. Je tato ventilační mezera dostatečná a nebude docházet ke kondenzaci vlhkosti do izolace z důvodu neprodyšných OSB?
(podlaha má rozměr cca 10m x10m ).

odpovědět

Re: Zateplení podlahy pochozí půdy   |   odpovídá: Jan Rypl

1. Pokud má být pod tepelnou izolací parozábrana , pak je nutné znát celkovou tloušťku současného stropu (kapilárních materiálů ) , plánovaný typ , tloušťku a lambdu tepelné izolace a dále místo stavby (klimat exteriéru ) a plánovanou teplotu a vlhkost v místnostech pod konstrukcí. Tj. aby se nestalo , že parozábrana by byla spíše na škodu než k užitku. Případné podložení parozábrany (ochrana vůči nerovnostem betonu ) lze řešit netkanou textilií , např. geoNetex 300 (viz. http://e-shop.juta.cz/index.php?page=10&kat=GN ).
2. jako pochůzí vrstvu nad tepelnou izolací rozhodně slabědifúzní OSB desku nedoporučuji. Hrozí riziko vzniku kondenzací na spodní straně desky. Vzduchová mezera pod OSB deskou ničemu nepomůže , jelikož pokud by měla fungovat jako ventilační , pak by za prvé musela být o výšce min. 100 mm (sklon konstrukce menší jak 5° ) a za druhé by musela být z boku napojena na vstup i výstup ventilačního vzduchu vůči exteriéru budovy. Tj. místo OSB desky jako pochůzí vrstvu doporučuji prkenný záklop se štěrbinkami cca 2-3 mm.

Podrobnosti můžeme řešit telefonicky.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Zateplení podlahy pochozí půdy (č. 10008) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy