eStřechy.cz   -   informační portál o střechách

Plechová velkoformátová krytina MAXIDEK

Plechové krytiny maxidek

MAXIDEK je velkoformátová profilovaná plechová střešní krytina. Střešní krytina MAXIDEK je určena pro zastřešení obytných, občanských i průmyslových staveb. Krytina vyniká nízkou hmotností - 5 kg/m2, je tedy vhodná i pro přestavby a rekonstrukce staveb, kde by v případě těžkých krytin bylo nutné provádět zesílení krovu. MAXIDEK je vhodné a funkční řešení u střešních nástaveb panelových domů, rekonstrukcí podkroví nebo u změn ploché střechy na šikmou.

Vyniká rychlostí a jednoduchostí pokládky při zachování vzhledu maloformátové krytiny. Plechovou střešní krytinu MAXIDEK lze použít ve všech sněhových oblastech, je však třeba dbát na správný návrh pojistných hydroizolačních opatření a správné množství a umístění sněhových zábran. Materiál krytiny zaručuje vysokou životnost. Povrch krytiny je nepórovitý. Nedochází tedy k ulpívání nečistot na povrchu a následnému růstu mechů a lišejníků. Krytina netrpí působením mrazu. Krytina je určena pro střechy se sklonem od 14°. Použití krytiny na nižších sklonech (min. 10°) je možné pouze s pojistnou hydroizolační vrstvou. Takové řešení konzultujte s dodavatelem.

Plechová krytina MAXIDEK je nabízena v široké škále barev. Základním materiálem jsou ocelové pozinkované plechy opatřené polyesterovým lakem v mnoha barevných odstínech v lesklém i matném (texturovaném) provedení. Po dohodě a na přání zákazníka lze dodat v podstatě libovolný barevný odstín základní krytiny i doplňkových prvků a plechů.

Délku a výšku zalomení plechové krytiny MAXIDEK lze na přání a na základě individuální dohody měnit v rozmezí 150 až 450 mm (délka zalomení) a 10 až 25 mm (výška zalomení). Počet zalomení (řad imitovaných tašek) vychází z celkové délky tabule a délky zalomení.

Materiál krytiny MAXIDEK

Plechová krytina MAXIDEK se vyrábí z ocelového pozinkovaného plechu DX51D+Z275 tl. 0,5 mm s povrchovou úpravou polyesterovým nebo polyuretanovým
lakem. Vnitřní strana je opatřena pasivačním povlakem a pohledovým lakem, vnější strana je opatřena pasivačním povlakem, základním povlakem, pohledovým polyesterovým nebo polyuretanovým lakem tl. SP 25 μm popř. SP 35 μm nebo PU 50 μm a ochrannou fólií.

Doplňky pro plechovou střešní krytinu MAXIDEK

Ke střešním tabulím MAXIDEK je dodáván kompletní systém doplňků a příslušenství, umožňující řešit detaily zakončení střechy, prostupy, odvětrání a další.

Montáž plechové krytiny MAXIDEK

Krytina MAXIDEK se pokládá výhradně na střešní latě. Je přípustná i pokládka na dřevěné bednění nebo na bednění z desek na bázi aglomerovaného dřeva. Musí být vyřešeno větrání střechy a pojistná hydroizolace – vhodnou skladbu konzultujte s dodavatelem krytiny. Vzdálenost latí je shodná s délkou zalomení. Tabule se pokládají se vzájemným čelním (205 mm) a bočním překrytím. K podkladu se připevňují samovrtnými pozinkovanými lakovanými šrouby s těsnicí EPDM podložkou.

Základní parametry krytiny MAXIDEK

  • délka zalomení standard 350 mm (150 - 450 mm)
  • výška zalomení standard 15 mm (10 - 25 mm)
  • výška tabule (vlny) 24 mm
  • vzdálenost vln (šířka vlny) 183 mm
  • skladebná (krycí) šířka tabule 1100 mm
  • celková šířka tabule 1178 mm

Ceník - asfaltové hydroizolační pásyNákup plechových střešních krytin MAXIDEK v elektronickém tržišti eStřechy

Autor: PR   |   DEKTRADE

Plechová střešní krytina MAXIDEK - e Střechy
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy