eStřechy.cz   -   informační portál o střechách

FAKRO -  střešní okna

Střešní okna, výlezy a příslušenství FAKRO

FAKRO je výrobcem široké nabídky produktů, které umožňují komfortní život v podkroví. Patří k ním:

  • Střešní okna FAKRO různých konstrukcí a různých způsobů otevírání: kyvná okna, okna výklopně-kyvná, fasádní sestavy, střešní výlezy a světlíky.
  • Doplňky do sřešních oken FAKRO : žaluzie, vnitřní a vnější rolety, vnější markýzy, motorové ovládání, systémy dálkového ovládání, protikouřové sytémy.
  • FAKRO představuje rovněž světového výrobce půdních schodů, který nabízí pestrou řadu produktů se širokou možností použití.

Firma FAKRO je ryze polským rodinným podnikem. Jeho začátky se datují do roku 1991 a představuje dnes jednu  z nejdynamičtěji se rozvíjejících polských firem, stejně tak jako nejrychleji se rozvíjejícího výrobce sřešních oken na světě.

Maximální kvalita výroby, jednoduché a bezpečné používání a moderní řešení umožňují výběr odpovídajícího střešního okna FAKRO pro každý typ interiéru. Okna FAKRO vytváříme z těch nejkvalitnějších surovin a s použitím nejmodernějších technologií. Jen tak můžeme zaručit trvanlivost, bezpečnost, funkčnost a velmi dobré termoizolační parametry.

Kyvná střešní okna FAKRO

Kyvná střešní okna FAKRO jsou základním typem střešních oken FAKRO, který umožňuje prosvětlení a provětrávání prostor. Způsob otevření okna je pouze kyvný. Maximální otočení okenního křídla o 180° nabízí pohodlné umytí vnějšího skla a obsluhu venkovní markýzy. Kyvná okna FAKRO mohou být libovolně vybavená vnějšími a vnitřními doplňky.

  • kyvné střešní okno FAKRO FTS
  • kyvné střešní okno FAKRO FTS-V
  • kyvné střešní okno FAKRO FTU-V
  • kyvné střešní okno FAKRO PTP
  • Okno FAKRO FTS-V je dostupné výhradně na objednávku.

Výklopně kyvná střešní okna FAKRO

Výklopně kyvná střešní okna FAKRO poskytují kromě prosvětlení a provětrávání místnosti také neomezený přístup k oknu. Toto provedení umožňuje širší výhled díky možnosti vyklopení okenního křídla. Otevření probíhá dvojím způsobem:
- výklopným (do 35°), který umožňuje neomezený přístup k oknu,
- kyvným pro mytí okna, údržbu a obsluhu markýzy.

Výklopně-kyvná okna FAKRO mohou být libovolně vybavená vnějšími a vnitřními doplňky.

  • Výklopně kyvné střešní okno FAKRO FPP-V preSelect®

Panoramatická střešní okna FAKRO

Panoramatická střešní okna FAKRO jsou charakteristická svou velikostí a poskytují výtečné prosvětlení místnosti a její provětrání včetně neomezeného přístupu k oknu. Velký rozsah vyklopení okenního křídla umožňuje jednoduchý výstup na střechu. Otevření probíhá dvojím způsobem:
- výklopným (do 40°), který umožňuje neomezený přístup k oknu,
- výklopným (do 68°), kde velký úhel otevření spolu s rozměrem dovoluje pohodlný výstup na střechu včetně možnosti evakuace,
- kyvným pro mytí okna, údržbu a obsluhu markýzy.

Panoramatická střešní okna FAKRO mohou být libovolně vybavená vnějšími a vnitřními doplňky.

Střešní okno FAKRO se vyrábí z nejkvalitnějšího materiálů a díky použití moderních technologií zaručujeme našim zákazníkům vysokou kvalitu, dlouhou životnost, bezpečnost, funkčnost a velmi dobré termoizolační parametry. O dlouhé životnosti střešních oken FAKRO rozhoduje mimo jiné použité borové dřevo nejvyšší kvality. Dřevěné prvky střešních oken FAKRO jsou vakuově impregnovány a následně kryty dvojnásobnou vrstvou ekologického laku. Dřevěné elementy okna FAKRO jsou z vnějšku zabezpečeny hliníkovým oplechováním, potaženým polyesterovou vrstvou odolnou vůči atmosférickým vlivům a UV záření.

Zasklení střešních oken FAKRO

Při výběru každého střešního okna nesmíme zapomenout na vlastnosti spojené se zasklením, které mohou ovlivnit kvalitu bydlení. V případě nabídky střešních oken FAKRO si můžete vybrat okno se zasklením odpovídající vaším požadavkům. Okna lze vybavit zasklením, které např. bude chránit před krupobitím, před nadměrným přehříváním vnitřních prostorů nebo bude chránit před hlukem apod.

Energeticky úsporné zasklení střešních oken FAKRO U2 (dvojsklo)

Vnější tvrzené sklo, vnitřní se selektivně reflexní vrstvou, ocelový distanční rámeček, meziskelní prostor plněný ušlechtilým plynem,
4H–St16Ar–4T
U skla= 1,0
g = 0,61

Energeticky úsporné zasklení střešních oken FAKRO U3 (dvojsklo)

Vnější tvrzené sklo, vnitřní sklo se selektivně reflexní vrstvou, distanční thermo rámeček TGI meziskelní prostor plněný ušlechtilým plynem,
4H–Tg16Ar–4T
U skla= 1,0
g = 0,61

Bezpečnostní zasklení P2A střešních oken FAKRO (dvojsklo)

Vnější tvrzené sklo se snadno umyvatelným povrchem, vnitřní laminované sklo se selektivně reflexní vrstvou a bezpečnostní třídou P2A, thermo distanční rámeček TGI, ušlechtilý plyn Argon
4HS-14Ar-33.2T
U skla= 1,1
g = 0,51

Bezpečnostní zasklení L3 střešních oken FAKRO (dvojsklo)

Vnější tvrzené sklo se snadno umyvatelným povrchem, vnitřní sklo laminované se selektivně reflexní vrstvou, distanční thermo rámeček TGI, meziskelní prostor plněný ušlechtilým plynem,
4HS–Tg14Ar–33.1T
U skla= 1,0
g = 0,52

Nízkoenergetické zasklení U5 střešních oken FAKRO (trojsklo)

Všechna tři tvrzená skla, vnější a vnitřní sklo se selektivně reflexní vrstvou, distanční thermo rámečky TGI, meziskelní prostor plněný ušlechtilým plynem,
4HT–Tg10Kr–4H–Tg10Kr–4HT
4HT–Tg10Kr–4H–Tg8Kr–4HT* (pro okna PVC)
U skla= 0,5
U skla= 0,6*
g = 0,46

Nízkoenergetické zasklení U6 střešních oken FAKRO (trojsklo)

Všechna tři skla tvrzená, thermo distanční rámečky TGI, vnější a vnitřní sklo se selektivně reflexní vrstvou, ušlechtilý plyn Krypton
6H-18Kr-4HT-18Kr-33.2T
U skla= 0,5
g = 0,43

Nízkoenergetické zasklení U8 střešních oken FAKRO (čtyřsklo)

Všechna skla tvrzená, thermo distanční rámečky TGI, vnější a vnitřní sklo se selektivně reflexní vrstvou, ušlechtilý plyn Krypton
4HT-10Kr-4HT-12Kr-4HT-12Kr-33.2T
U skla= 0,3
g = 0,44

Zasklení proti hluku a přehřívání G6 střešních oken FAKRO (dvojsklo)

Vnější tvrzené sklo se snadně umyvatelným povrchem NEAT se selektivně reflexní vrstvou, vnitřní sklo laminované se selektivně reflexní vrstvou, distanční thermo rámeček TGI, meziskelní prostor plněný ušlechtilým plynem,
6HTS-12Kr-33.1T
U skla= 1,0
g = 0,31

Bezpečnostní zasklení P1 střešních oken FAKRO (dvojsklo)

Vnější tvrzené sklo se snadno umyvatelným povrchem, vnitřní laminované sklo se selektivně reflexní vrstvou a bezpečnostní třídou P2A, ocelový distanční rámeček TGI, ušlechtilý plyn Argon
4HS-14Ar-33.2T
U skla= 1,1
g = 0,51

Použiti energoúsporných dvojskel FAKRO se součinitelem tepelné prostupnosti (Uskla = 1,0 W/m2K) podporuje udržovaní tepla v podkroví. Tak dobré parametry zajišťují použité selektivně reflexní vrstvy na vnitřních plochách vnějších skel. Účelem těchto vrstev je v zimním období zadržovat teplo v místnostech. Tím se značně snižují tepelné ztráty. V letním období selektivně reflexní vrstvy odráží zvenku dopadající sluneční paprsky a snižují tak teplotu v místnostech.

Bezpečnost uživatelům zaručují tvrzená skla se zvýšenou odolností proti rozbití. Na odolnost tvrzených skel proti krupobití je poskytována dlouholetá záruka.

Velmi pozitivní vliv na mikroklima podkrovních místností mají rovněž funkční řešení použitá v oknech FAKRO. V moderním stavebnictví se stále více setkáváme s preferováním materiálů, které zajišťují dokonalé zatěsnění staveb. Negativním jevem tohoto trendu je často se projevující kondenzace vodních par, zejména na okenních sklech. U střešních oken FAKRO je minimalizace kondenzačního jevu zaručena použitím ventilační klapky, která zajišťuje stálý přísun čerstvého vzduchu do místnosti i při zavřeném okně.

Ventilační klapka FAKRO díky speciální konstrukci průchozích komor vykazuje velmi dobré akustické a filtrační vlastnosti a jejím umístěním v horní části okenního rámu se nezmenšuje prosvětlovací plocha okna.

Klička je standardně umístěna ve spodní částí střešního okna FAKRO je snadno dosažitelná přímo z podlahy. Proto je otevírání oken FAKRO pohodlné a k jejich otevření není zapotřebí používat žádné další pomůcky, nebo podložky pod nohy (židle). Polohovací konstrukce kličky umožňuje velmi účinnou ventilaci mezerou mezi okenním křídlem a okenním rámem (mikroventilace).

Atypické tvary a rozměry střešních oken FAKRO

Střešní okna FAKRO mohou být vyrobena dle přání zákazníka v libovolném tvaru. Při objednávce atypického okna je nutno uvést sklon střechy, typ střešní krytiny a doložit nákres okna s okótovanými rozměry a vnitřními úhly atypického tvaru okna.

Speciální nezstandardní zasklení střešních oken FAKRO

Střešní okna FAKRO mohou být vybavena různými typy nestandardního zasklení. V nabídce lze najít následující zasklení: absorpční, ornamentní, reflexní, samočistící, laminované třídy P1, energeticky úsporné, zvukotěsné, proti vloupání třídy P4 a redukující UV záření na 99%.

Atypická barva dřeva rámu střešních oken FAKRO

Na žádost klienta mohou být dřevěné části okna natřeny krycím lakem libovolného odstínu dle vzorníku RAL. Křídlo a rám okna mohou být také natřeny lazurovacím lakem v pěti barevných odstínech.

Nákup střešních oken FAKRO v elektronickém tržišti eStřechy

Autor: FAKRO www 

FAKRO střešní okna - e Střechy
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy