eStřechy.cz   -   informační portál o střechách

Střešní krytiny z lehké břidlice NATURAFLEX

Střešní krytina NATURAFLEX®, označována také jako lehká břidlice, úspěšně vyplňuje mezery v nabídce na trhu střešních krytin. Jedná se o mimořádný materiál, který si zaslouží bližší představení.

Výchozí surovinou pro výrobu lehké břidlice NATURAFLEX® je drcená břidlice. Ta je spojena do kompozitní směsi s plastovou složkou. Obsahový poměr je tvořen 60% drcené břidlice a 40% plastů (PP/PE). V materiálu se nevyskytují umělá barviva. Barevnost těchto střešních desek určuje břidlice a tím zaručuje vysokou stálobarevnost a odolnost vůči UV záření nebo kroucení na slunci. Povrch střešních desek je strukturovaný, a proto je prakticky k nerozeznání od štípané břidlice. Tímto se tento materiál výrazně odlišuje od řady laciných imitací břidlice.

 

Formát střešních desek NATURAFLEX

Formát střešních desek NATURAFLEX je dvojí. Německý zaoblený čtverec 25x25 cm v pravé a levé variantě a dále klasický obdélník 24 x 38 cm. Tyto desky se aplikují na střechu nebo plášť budovy několika styly krytí. 
Pro střešní plášť je to německé krytí čtvercem ve stoupavých řadách.Obdélníkové desky se pokládají jako anglické-dvojité krytí, jednoduché krytí ve stoupajících řadách a jednoduché vodorovné krytí. Pro fasádní použití je obvyklé nejvhodnější kladení obdélníku vodorovně. Lze samozřejmě i pro fasádu uplatnit všechny typy krytí jako u střechy. Záleží jen na požadavku pro vzhled stěnového pláště. Při realizaci pláště se nemusí používat plech a jiné tvarovky například hřebenové. Je vhodné aplikovat desky s ohledem na čistotu a tradice pokrývačského řemesla.
Samotný styl krytí určuje celkový vzhled stavby. A tak je možné využít NATURAFLEX jak pro moderní architekturu , tak i pro klasické a památkové objekty.

Vlastnosti krytiny NATURAFLEX

Vlastnosti krytiny NATURAFLEX jsou doslova fascinující. Ve vývoji materiálu byl dán důraz na extrémní odolnost klasické břidlice s vylepšením dalších jejich parametrů. Nyní desky NATURAFLEX nabízejí vysokou odolnost proti mechanickému poškození a zároveňmají nízkou hmotnost. Ta je cca. 10 kg / m² dle stylu krytí. Fyzikální parametry krytiny často převyšují obvyklé hodnoty jak u ostatníchkrytin, tak i u štípané břidlice. Pevnost v tahu je u NATURAFLEX21,9 Mpa, únosnost v ohybu je 0,74 kN, tvrdost dle Shore D je 85,3. Důležitá je také nasákavost materiálu. Její hodnota je velice nízká 0,12%. Požární odolnost je kategorie B2. Tyto hodnoty řadí NATURAFLEX mezi high- tech materiály. Je důležité zmínit, že materiál je vlastně monolit, který se vyznačuje svojí jednotnou celistvostí. Každá jednotlivá deska má identické vlastnosti. Toho nelze dosáhnou třeba u standardní štípané břidlice.Výše uvedené vlastnosti zaručují odolnost i pro extrémní podmínky jako je krupobití, mráz a dnes již obvyklé vysoké výkyvy teplot.

V kombinaci s minimální nasákavosti vodou se materiál chová jako monolit. Je těžké jeho povrch rozrušit působením povětrnostních vlivů. Má vysokou odolnost vůči takovým extrémům jakými jsou například krupobití, působení mrazu nebo tvorba agresivních mechů. Materiál je nehořlavý a 100 % recyklovatelný. Dokonce je možné desky nahřívat plamenem a ohýbat pro uplatnění na složitých detailech střech. Také ulpívání nečistot je na povrchu obtížné. To vše dokazují přísné laboratorní zkoušky. Výsledky testů potvrzují jedinečnost lehké břidlice NATURAFLEX® díky překročení doporučených norem. Například odolnost vůči proražení je vyšší o 50%hodnoty normy. Výhody materiálu NATURAFLEX®ocení také řemeslníci. Je totiž snadno opracovatelná, prakticky nerozbitná a pokrytá střecha je pochůzí. To vše šetří také náklady při samotné realizaci střechy.

Dodatečné opracování desek je možné. Jednotlivé desky lze jednoduše dělit a opracovávat na další požadované tvary. Slouží k tomu běžné pokrývačské nářadí, které umožňuje řezání,osekávání, lom v řezu, vrtání apod. Jelikož je NATURAFLEX termoplastický materiál je možné desky nahřívat hořákem (cca. 1300 °C) a tvarovat tak pro složitější detaily. Po vychladnutí je materiál tvarově stálý i při působení slunečního záření.

Nákup střešních krytin v elektronickém tržišti eStřechy

Autor: Marek Motyka   |   MARLEY ČR s.r.o.   www 

Krytiny NATURAFLEX z lehké břidlice - e Střechy
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy