eStřechy.cz   -   informační portál o střechách

Bezpečnostní a úsporné zasklení --73 pro okna VELUX

Bezpečnostní zasklení VELUX

V současné době se staví méně, než jsme si navykli v době před rokem 2008 a lidé více přemýšlí o tom, za co vydají své peníze. To paradoxně pomáhá prodeji výrobků s vyšší přidanou hodnotou, která je vykoupena i o něco vyšší cenou.

Bezpečnostní sklo střešního okna VELUX

Lepší zasklení střešních oken VELUX a jen za pár korun navíc. Nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci. Platnost starého přislovi si uvědomuji i dnešní zakaznici, i když se to možná nemusí na první pohled zdát.
 

Zákazník potřebuje informace

Pro zakazníka je přitom rozhodující dostatek informací o tom, co mu penize, které zaplatí navíc, v porovnání s levnější variantou, přinesou. Pokud zákazník dostane srozumitelné a  nejlépe i praktické vysvětlení, že za vyšší cenu získá vyšší kvalitu, lepší vlastnosti a třeba i větší pohodlí, začne přinejmenšim přemýšlet o tom, zda by nebylo lepší sáhnout po sice dražšim, ale kvalitnějšim výrobku. Ne jinak je tomu i u střešních oken.

Zákazník může vybírat z celé řady typů a provedení střešních oken – střešní okna kyvná, výklopně-kyvná, dřevěná, bezúdržbová plastová s dřevěným jádrem nebo s různými typy zasklení. Typ zasklení je přitom hlavním faktorem pro určení tepelně-izolačních vlastností střešních oken. Důležitost tohoto parametru si uvědomují i zakazníci, kteři ho zohledňují při výběru výrobku a za vyšší kvalitu jsou většinou ochotni si, alespoň do určité míry, připlatit.

Za trochu peněz navíc mnohem více muziky

Příkladem může být rozdíl mezi starším typem zasklení - dvojsklem 59, které se v minulosti hodně prodávalo, a jeho modernějši alternativou - bezpečným, energeticky usporným dvojsklem 73. Cenový rozdíl je mezi starším typem zaskleni 59 a bezpečným, energeticky usporným dvojsklem 73 zanedbatelný - „73“ je v porovnání s cenou starší „59“  o pouhých 150 Kč dražší, v nejprodávanější velikosti M06. Za tyto peníze ale získá zákazník celou řadu výhod. Nejde „jen“ o lepší zvukovou izolaci, kterou kvalitnější zasklení poskytuje. Jde také o bezpečnost, a to je pro zákazníka důležitý argument.

Vnitřní sklo je u dvojskla 73 tvořeno dvěma tabulemi, které jsou uprostřed spojeny pružnou
folií s velkou pevností. Pokud se sklo roztříští, fólie zachytí úlomky skla a nehrozí tak, že by mohly poranit někoho v místnosti. Vznikne stejný efekt, který je dobře známý u autoskel – „pavučina“ rozbitého skla, která drží pohromadě. Podle obchodního zástupce společnosti VELUX Milana Havla není nijak těžké přesvědčit zákaznika, aby investoval pár korun navíc do většího bezpečí. „Pár slov, kterými zakazníkovi přiblížíte situaci z reálného života, může zdvojnásobit hodnotu celé zakázky,“ míní na základě svých zkušeností. „Zeptejte se svých zakazníků, jak si cení zdraví svých dětí? Každý si umí představit dítě hrající si s míčem nebo sourozeneckou bitku, kdy vzduchem krom polštařů občas létají i jiné předměty, které mohou při špatném zamíření trefit okno, obdobně jako míč. Vysklení okna není v takovém připadě žadný problém. U zaskleni 73 máte ale jistotu, že děti jsou v bezpečí, sklo se na ně díky speciální fólii nevysype, což je v tomto momentě asi důležitější než rozbité okno,“ radí Milan Havel.

Bezpečné, energeticky usporné dvojsklo 73 je také vysoce odolné proti extrémním povětrnostním podmínkám. Novější typ zasklení má navíc i další výhody. „Hospodyňky slyší na samočisticí povrchovou úpravu venkovního skla, která zajisti, že nečistoty beze stop smyje dešť. Pokud mají možnost, zvolí si střešní okno se zasklením, které jim usnadní úklid domácnosti,“ podotýká Milan Havel.

Jak zkušenosti ukazují, přesvědčit zákazníka, aby sáhl po lepším, není tak těžké. Stačí s ním prohodit pár slov, aby se dozvěděl, proč by to měl udělat.

Pár argumentů pro zákazníka:

Bezpečné, energeticky úsporné dvojsklo 73 nabízí oproti dvojsklu 59:
1.    Bezpečné vnitřní zasklení – je zajištěna bezpečnost osob v místnosti.
2.    Samočisticí úpravu venkovního skla – povrchová úprava zasklení způsobuje rozklad a uvolnění organických nečistot, které smyje dešť.
3.    Kvalitnější zvukovou izolaci – a to od 3dB. Pokles hladiny hluku v místnosti o 3 dB vnímá člověk jako snížení o celou polovinu. Vhodné zejména do městských aglomerací a míst s vysokou hlučností způsobenou např. místní dopravou.
4.    Nižší prostup ultrafialového záření – zasklením 73 projde jen 5 % UV záření oproti 30 % UV záření, které propustí zasklení 59, což má výrazný vliv na blednutí barev v interiéru. Připodobnime-li to k opalovacímu krému, tak zaskleni 59 je krém s UV faktorem méně než 1, ale zaskleni 73 má UV faktor 20.

Zasklení VELUX

Bezpečnostní sklo VELUX

  1. Bezpečné, energeticky úsporné zasklení 73 tvoří tzv. lepené sklo, které se při mechanickém poškození nevysype, vytvoří se na něm jen pavučina.
  2. Oproti tomu tzv. tvrzené sklo se rozbije na drobné hladké střepy.
  3.  A klasické, tzv. plavené sklo se roztříští na nebezpečné ostré střepy.

Nákup střešních oken v elektronickém tržišti eStřechy

Autor: VELUX Česká republika, s.r.o.   |   VELUX Česká republika, s.r.o. www 

Bezpečnostní zasklení VELUX - e Střechy
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy