eStřechy.cz   -   informační portál o střechách

Nový protipožární systém BETA-ROCK pro zateplení betonových stropů

Jak kvalitně zateplit železobetonové konstrukce stropů nad suterénem a zároveň zajistit jejich dostatečnou protipožární ochranu? Tato otázka je více než na místě, protože nezateplené sklepní prostory se nemalou mírou podílejí na tepelných ztrátách budov. 

Odpovědí a řešením je nový protipožární systém BETA-ROCK, který právě pro zateplení betonových stropů vyvinula společnost Rockwool. Je vhodný pro parkovací garáže a technické suterény staveb a přináší celou řadu výhod charakteristických pro zateplení izolacemi z kamenné vlny – akusticky absorpční povrch, odlehčení stavby, značnou požární odolnost a výborné tepelněizolační vlastnosti.

Nový protipožární systém BETA-ROCK

Kvalitní tepelná izolace konstrukcí a zároveň vysoká protipožární ochrana je zajištěna skladbou systému BETA-ROCK, který využívá unikátní dvouvrstvou izolační desku z kamenné vlny Frontrock MAX E o tloušťce 60 – 150 mm, popř. desky Fasrock anebo F-Rock ND o tloušťce 60 mm. Desky montované na sucho pod plný železobetonový strop zvýší jeho požární odolnost na hodnotu REI 120 až 240 minut.

Tím lze ušetřit vrstvu betonu 50 až 120 mm potřebnou pro dosažení stejné požární odolnosti u novostavby a současně se podstatně zvýší tepelněizolační vlastnosti stropní konstrukce. Uvedené izolace se kotví na strop pomocí kovových hmoždinek a povrch lze ponechat holý nebo jej lze opatřit fasádní nebo interiérovou barvou, případně vrstvou malty s výztužnou perlinkou.

Ceník - fólie SarnafilNákup tepelných izolací v elektronickém tržišti eStřechy

Autor: ROCKWOOL, a.s.   |   ROCKWOOL, a.s.   www 

Protipožární systém BETA-ROCK - e Střechy
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy