eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Asfalt. šindel CRC versus Betternit

Autor: N/A 25. 7. 2006

Vážení ,
obracím se na Vás s prosbou. Chystám se k rekonstrukci střechy na RD. V současnosti mám eternit. Střecha je valbová cca 135 m2. čtvercový pudorys (11 ,5x 10 ,2m ) krátký hřeben (1 ,3m ). Rozvažuji jakou krytinu si vybrat. a narazil jsem na vaši firmu , která prodává a pracuje s těmi , které mi byli doporučeny. Tzn. rozhoduji se mezi Betternitem a šindeli CRC. Ale jedni mi tvrdí že šindele ne , krátká životnost a záleží na kvalitě. Druzí zase že betternit rychle vybledne ( chci černou ) a že od vichrových spon se dělají na střeše pásy měděnky. Když už tak prý něměcký eternit , ale ty zase nevyrábí hřebenáče. takže nevím. Prosím jste mi schopni poradit co by bylo nejlepší volbou? Budu rád za jakoukoli vaši zkušenost s uvedenými krytinami.
S polu s tim chci vyměnit i okapy , a opět zvažuji poměr cenax užit. vlastnosti. tedy pozink a za rok natřít , nebo okap. systémy satjam nebo lindab. prosím poraďte.

Děkuji Vám Moc.


S pozdravem Pritt

odpovědět

Re: Asfalt. šindel CRC versus Betternit   |   odpovídá: Jan Rypl

Z hlediska valbové (téměř stanové ) střechy , tj. problému vytvoření výstupu odvětrávání z ventilační mezery pod střešní krytinou všech polí mezi krokvemi končících v nároží , bych doporučil použití spíše systém vláknocementové střešní krytiny Betternit , kde toto lze velice jednoduše řešit ventilací hřebenáčem nároží. Místo vichrových spon lze v současnosti použít aplikaci střešní krytiny na nerezové háčky (dodává je výroce krytiny ) , kde odpadá aplikace vichrových spon i hřebíků. Další podrobnosti můžete získat na www.cembrit.cz , popř. přímo u jejich aplikačního technika : Ing. Ivan Zindulka , ivan.zindulka@cembrit.cz , tel.: 602155871.

Aplikace asfaltových šindelů je též možná , avšak vytvoření účiné ventilace střechy u takovétoho tvaru střechy je daleko složitější a navíc problematičtější (často to i narušuje vzhled střechy ).

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Asfalt. šindel CRC versus Betternit (č. 2004) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy