eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Zateplení střechy chaty - odvětrání

Autor: N/A 13. 10. 2016

Dobrý den , plánuji zateplení střechy zahrasní chaty - z důvodu letního přehřívání. Problém je s odvětráním - chata má bohužel krokve rovnoběžně s hřebenem , takže klasicky - od okapního plechu k hřebenu to větrat nepůjde.


Je to sice jen izolace proti přehřívání , v chatě jsou ale instalována i kamna , takže se tam občas - v přechodném období - přitápí. Bojím se tak udělat střechu jako neodvětranou , aby nedošlo ke kondenzaci a možným škodám na konstrukci.

Má někdo nápad jak zateplení provést? uvažuji buď nastříkat pěnu s uzavřenou strukturou , nebo použít vatu a odvětrat mezeru nejakými otvory z boku - ve štítu. Bude to fungovat?

Děkuji

odpovědět

Re: Zateplení střechy chaty - odvětrání   |   odpovídá: Jan Rypl

Větrání otvory jen ve štítech opravdu funkční ventilaci v konstrukci střechy nevytvoří.

Navíc pokud budete v interiéru v zimním období topit , pak pod lehkou tepelnou izolací je nutností funkční parotěsně-vzduchotěsnící vrstva (ať je vytvořena z parotěsné fólie , vrstvy hlíny , těsněné OSB desky či jiného vhodného materiálu ).

Pokud tedy nejde konstrukci odvětrat pod současnou krytinou , pak by bylo vhodné současnou krytinu sundat , na krokve po vlašku aplikovat spádové kontralatě (nebo plošné prkenné bednění ) , na ně vysoce difúzní membránu (typ dle sklonu střechy a typu krytiny ) a následně ventilační kontralatě a střešní latě nebo bednění s krytinou (a ventilačním hřebenem ). Ventilace ve střeše je totiž zásadní element pro snížení přehřívání lehké konstrukce v letním období.

Dala by se použít i některá jiná řešení , ale neznám zásadní souvislosti Vaší střechy (tvar , sklon , typ krytiny atd. ). Ale jen lehkou tepelnou izolaci bez ventilace pod krytinou a bez parozábrany pod lehkým izolantem v současné skladbě střechy určitě nedoporučuji.

Případně se můžeme spojit telefonicky po 18.10.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Zateplení střechy chaty - odvětrání (č. 10332) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy